MedLAN HistoStream

MedLAN HistoStream to system do makrofotografii i telekonferencji, dedykowany do zastosowania na stanowiskach wykrawania materiału w zakładach patomorfologii oraz jako uzupełnienie funkcjonalności telepatologii w systemie PatARCH.

Makrofotografia:

  1. Wykonywanie zdjęć w jakości FullHD (1920x1080 pikseli).
  2. Ruchoma głowica kamery zapewniająca zoom optyczny x10 oraz zmianę obserwowanego obszaru (lewo/prawo/góra/dół) bez konieczności dotykania kamery.
  3. Sterowanie głowicą kamery z poziomu aplikacji jak i dedykowanego pilota na podczerwień.
  4. Funkcja automatycznego ustawiania ostrości (autofocus).
  5. Funkcja programowania pozycji domyślnej (home) w zakresie położenia kamery oraz poziomu powiększenia (zoom) z możliwością szybkiego przywrócenia do niej kamery jednym przyciskiem w aplikacji.
  6. Praca pełnoekranowa z możliwością domyślnego wyświetlania aplikacji na drugim monitorze, nie przeszkadzając w równoległej pracy z systemem laboratoryjnym.

Telekonferencje:

  1. Możliwość zestawienia telekonferencji pomiędzy stanowiskiem wykrawania materiału, a zdalnymi patomorfologami.
  2. Możliwość stworzenia dodatkowych pokojów konferencyjnych, w których diagnozujący mogą dyskutować swoje przypadki w czasie rzeczywistym.
  3. Obsługa transmisji zarówno dźwięku jak i obrazu w adaptacyjnej jakości, zależnej od jakości połączenia sieciowego.

Integracja z systemem PatARCH:

  1. Automatyczna autoryzacja użytkownika w systemie MedLAN HistoStream na podstawie zalogowanego użytkownika w systemie PatARCH.
  2. Dostęp do pokoju konferencyjnego jednym kliknięciem z poziomu głównego menu systemu.
  3. Kontekstowe wykonywanie zdjęć makro i dodawanie ich jako załącznika obrazowego z poziomu systemu PatARCH.
  4. Możliwość pobrania w trakcie jednej secji wielu ujęć tego samego materiału, bez konieczności kilkukrotnego wywoływania funkcji kamery.

Informacje techniczne:

  1. Rozwiązanie dostarczane po stronie serwerowej jako odrębna maszyna wirtualna (virtual appliance), bez dodatkowych kosztów licencyjnych dla szpitala.
  2. Kamera podłączana jest do stanowiska komputerowego za pomocą interfejsu USB (wymaga dodatkowego zasilania 230V, zasilacz w komplecie).
  3. Niewielkie wymiary kamery umożliwiają bezproblemowy montaż w górnej części dygestoriów.
  4. Gwint 1/4" umożliwia montaż kamery przy użyciu łatwo dostępnych akcesoriów fotograficznych (np. uchwyty ścienne, wysięgniki, statywy itp.).
  5. Możliwość dołączenia kolejnych kamer do jednego serwera systemu telekonferencyjnego.